سوخت نگار چوب و نی

نام دوره: سوخت نگار چوب و نی

کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 99/19-8    

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 120 ساعت است که 20 ساعت نظری و 100 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول دوره توانایی طراحی کپی برداری از انواع طرح ها ، چوب شناسی ، آماده سازی و برش چوب ، انتقال طرح روی چوب ، هویه کاری طرح روی چوب ، تکمیلو پرداخت طرح ، سوخت نگاری طرح های متفاوت روی چوب و انجام سوخت نگاری روی احجام چوبی همچنین سوخت نگاری را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : طراحی نقوش سنتی و نقاشی درجه 2

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای سوخت نگار چوب و نی می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک سوخت نگار چوب و نی  نیمه ماهر  یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 1 نظر / 196 بازدید
زهرا

با سلام ،لطفا نمونه سوالات مربوط به سوخت نگاری را به من میل کند از شما سپاسگزارم