سازنده زیورآلات چوبی

نام دوره: سازنده زیور آلات چوبی

کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 1/1/92/19-8              

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : زنان تمایل بیشتری برای شرکت در این دوره دارند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 160 ساعت است که 61 ساعت نظری و 99 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : محتوای این دروه ، فرد در طول این دوره توانایی چوب شناسی ، طراحی و یا  کپی برداری از روی از روی مدل ، برش چوب ، سابیند چوب برش خورده، سوهان کاری ، سوراخ کردن جای بند در چوب ، انداختن چوب در روغن ، توانایی زدن سمباده پوست آب ، مخراج کاری جهت نشاندن نگین و فلز همچنین انداختن بند و حلقه و قفل در طرحهای مورد نیاز را آموزش می بیند .

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : معرق کار درجه2 و مشبک کار

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای سازنده       زیور آلات چوبی می گردد .

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک سازنده زیورآلات چوبی  نیمه ماهر  یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

 

/ 0 نظر / 287 بازدید