آیا می خواهید پراز ایده های خلاق باشید ؟

 

آیا می خواهید پراز ایده های خلاق باشید ؟

 خلاقیت امری اکتسابی ست، همه ما خلاق به دنیا می آییم این چیزیست که می توانید امتحان کنید ! آیا می خواهید تا خلاقیتتان را افزایش داده و ایده های نو از خود بروز دهید ؟  شما می توانید به سرعت با استفاده از چند تکنیک ساده، پیشرو ایده پردازی های خلاق شوید!

 آیا می خواهید تا خلاقیتتان را افزایش داده و ایده های نو از خود بروز دهید ؟ آیا می خواهید تا ایده های خلاق بیشتری داشته باشید ؟ و یا شاید می خواهید تا خلاقیت در حل مسایل را در خانه یا محل کار تمرین کنید .شاید دوست دارید تا دفعه بعدی که با دوستانتان هستید ایده های جالبتان را به انها بگویید ؟ به هر حال شما می توانید به سرعت با استفاده از چند تکنیک ساده، پیشرو ایده پردازی های خلاق شوید!

1- متضادهر چیزی را ببینید

چه می شد اگر می فهمیدید که آب نبات نه تنها برای دندان ها بد نیست بلکه خوب هم هست ؟ آیا کسی می تواند آب نباتی بسازد که از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و باعث تقویت دندان ها هم شود ؟ چه می شد اگر برای تقویت ماهیچه ها، ورزش ضروری نبود ؟ چه می شد اگر روند ساختن ماهیچه ها بدون ورزش کردن انجام می شد ؟

2- همه چیز را بزرگتر یا کوچک تر کنید

به همه چیز نگاه کنید و از خودتان بپرسید که چطور می توانستند بزرگتر یا کوچکتر باشند و چه فایده ای داشت اگر اینطور بود ؟ برای مثال چطور یک یخچال می تواند کوچکتر باشد و فایده آن چیست ؟ شاید می توانست یک سردکننده کوچک ولی خیلی قوی درآشپزخانه باشد ؟ نوشابه خود را داخل آن تصور کنید !

3- مفروضات را به چالش بکشید

مردم فکر می کنند که فقر موجب بالارفتن جرم و جنایت است . البته جاهایی وجود دارد که فقیر است اما آمارجرم کمی دارد . توضیح احتمالی این مسئله چیست وچطور می توان این فرضیه را آزمایش کرد ؟

4- چیزهای اطرافتان را ذهنا جابه جا کنید

به هواکش حمام نگاه کنیدو تصور کنید که بالای دوش قرار دارد ! معلوم است که اگر هواکش نزدیک منبع تولید بخار قرار داشته باشد ، بخار کمتری در حمام باقی می ماند .

5- همه چیز را بسط دهید

هیچ چیزغیراز صحنه های افراطی اکشن در یک فیلم نمی تواند آزار دهنده باشد، اینطور نیست ؟ این مسئله نشان دهنده اهمیت مقدار درست از هر چیز است ! آیا یک مطالعه روی فیلم های قدیمی و اندازه گیری رابطه میزان موفقیت مالی آنها با المان های مختلف در فیلم می تواند یک فرمول ایده آل برای تولید فیلم باشد ؟

6- ایده های احمقانه را دنبال کنید و ببینید به کجا می روند

من اینجا نشسته ام وبا شگفتی فکر می کنم اگر دو جریان باد قوی در دو جهت مخالف به هم می خوردند چه اتفاقی می افتاد؟ آیا آنها یکدیگر را خنثی می کنند ، آشفتگی ایجاد می کنند ویا اینکه اتفاق دیگری می افتد ؟ این منجر به این فکر شد که آیا می توانیم ماشینی با فن های خیلی قوی داشته باشیم که یک جریان هوا از قسمت انتهایی بالای سقف به سمت شیشه جلوتولید کند ؟ به این شکل می توان یک سطح مجازی ایجاد کرد که باعث می شود ماشین ایرودینامیک تر شود و سرعت آن افزایش یابد !

 

/ 0 نظر / 29 بازدید