گره چین

      

 نام دوره  : : گره چین

       کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 2/1/8/12-8

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 208 ساعت است که 64 ساعت نظری و 144 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در این دوره توانایی تشخیص هنرگره چین ، تشخیص و ترسیم اشکال هندسی مربوط به گره چینی و نشان کردن قیرها براساس شکل ترسیمی  ، انتخاب چوب نسبت به کاربرد آن ، اندازه برداری و محاسبه اندازه ها جهت تهیه طرح از محل ، برآورد مصالح و تهیه صورت مصالح ، فرم دادن انواع چوب با فرز برقی دستی و تشخیص زوج اتصال ، ساخت و مونتاژ درب و پنجره های کتیبه دار و شیشه خور همچنین تشخیص شیوه های مختلف رنگ آموزی راآموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : معرق کار چوب درجه 2، معرق کار چوب درجه 1 و مشبک کار

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، این دوره درجه یک می باشد لذا دوره تکمیلی ندارد اما مهارت آموخته در صورت تمایل می تواند با شرکت در دوره های هم خانواده و یا انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک کارور گره چین به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 1 نظر / 243 بازدید
پوریا

خیلی قشنگه اگه توضیح میدادین چطوررسم میشد خیلی چوب بود[خجالت]