تزئین کننده فضای داخلی

نام دوره: تزئین کننده فضای داخلی درجه 1

کد استاندارد مهارتی و آموزشی :  2/1/28/21- 0            

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 160 ساعت است که 61 ساعت نظری و 99 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول این دوره توانایی تزئین داخلی ساختمان های مختلف ، تهیه پلان دکوراسیون خواندن آنها ، توانایی چیدن مبلمان ، رنگ بندی ، تزئین انواع پنجره و پوشش آن ، دکوراسیون آشپزخانه ، دکوراسیون اتاق نشیمن ، دکوراسیون اتاق خواب ، دکوراسیون اتاق بچه و بچه های بزرگتر ، استفاده از اتاق های غیر استاندارد ، استفاده از انبار ، در تغیرات روی مبلمان ، جمع آوری وسایل تزئینی و چگونگی به نمایش گذاشتن آنها ، آماده کردن تابلوها ، درست کردن وسایل مختلف  ، گل آرایی کردن همچنین توانایی تزئین میز غذا را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : نقشه کشی معماری و طراحی معماری داخلی

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد .

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی  و یا قرارداد با  یک شرکت معتبر به عنوان یک تزیین کننده فضای داخلی یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک تزیین کننده فضای داخلی نیمه ماهر  یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 1 نظر / 373 بازدید
زهرا

سلام خسته نباشید ایکاش هزینه دورها و هم می گفتین