نقاشی روی نمای مفید داخل ساختمان

       نام دوره : نقاش روی نمای مفید ساختمان ( نقاش دیواری)

       کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 1/1/91/61-1

1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 345 ساعت است که 76 ساعت نظری و 269 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول این دوره توانایی طراحی محیطی ، چهره و آناتومی ، تشخیص تاریخ هنر جهان ، تشخیص سبک های   هنری ، بکارگیری سبک قهوه خانه ای و نگار گری ایرانی ، کاربرد خط در نقاشی دیواری ، ساخت زمینه محل اجرای کار ، اجرای تکنیک های مختلف نقاشی روی دیوار همچنین رنگ شناسی را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : حجم سازی ، نقاشی درجه 2 و طراحی

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، این دوره درجه یک می باشد لذا دوره تکمیلی ندارد اما مهارت آموخته در صورت تمایل می تواند با شرکت در دوره های هم خانواده و یا انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک نقاش روی نمای مفید ساختمان ( نقاش دیواری ) به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

 

/ 0 نظر / 152 بازدید