مسگر تزئینی

       نام دوره : مسگر تزئینی

       کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 3/1/51/39-8

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : زنان تمایل بیشتری برای شرکت در این دوره دارند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 160 ساعت است که 36 ساعت نظری و 124 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در این دوره اندازه گیری ابعاد و زوایا ، برش کاری ورث های مختلف فلزی ، پیاده کردن طرح ، تهیه گل و برگ از   فلز ، حرارت دادن ، رنگ آمیزی و کیلرزنی ، برجسته کاری ورقه های فلزی حکاکی و کنده کاری روی ورقه های فلزی ساخت انواع           تابلو ، دیوار کوب ، آباژور با نورپردازی و ساخت انواع مدال و سینه ریز را آموزش می بیند ..

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : گلسازی ، طراحی و نقاشی

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد .

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، این دوره درجه یک می باشد لذا دوره تکمیلی ندارد اما مهارت آموخته در صورت تمایل می تواند با شرکت در دوره های هم خانواده و یا انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک کارور مسگر تزئینی نیمه ماهر و ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 0 نظر / 62 بازدید