صفحه آرا و حروفچین رایانه ای

نام دوره : صفحه آراء و حروفچین رایانه ای ( تایپ رایانه ای )

 

        کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 5/1/48/19-8

 

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : دیپلم کلیه رشته های تحصیلی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 168 ساعت است که 95 ساعت نظری و 73 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول این دوره توانایی تشخیص عوامل موثر کار ، خواندن متون و دستنویسی فارسی و لاتین ، صفحه آرایی و پردازش آن ، استقرار در پشت میز کامپیوتر ، بکارگیری کامپیوتر ، بکارگیری سایزهای مختلف حروف در تایپ کامپیوتری ، انتخاب و مشخص نمودن بخشی از متن همچنین ترسیم اشکال هندسی با کامپیوتر را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : کارور گرافیک و کارور این دیزاین

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک صفحه آرا حروف چین رایانه ای به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 1 نظر / 111 بازدید
مربی

با سلام . یک خواهش ازمدیر محترم سایت داشتم : اگر امکانش هست فایل کامل محتوی استاندارد صفحه آراء و حروفچین رایانه ای رو برای دانلود در سایت قرار دهید.