مشبک کار درجه 1

 

نام دوره: مشبک کاردرجه 1

        کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 3/1/69/12-8               

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : مشبک کار درجه 2 و کارور عمومی رایانه شخصی.

3-مدت دوره : طول دوره 200 ساعت است که 26 ساعت نظری و 144 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول این دوره توانایی بکارگیری ابزار و تجهیزات برقی مهم در صنایع چوب ، چوب شناسی در مشبک کاری ، طراحی یک مشبک با استفاده از روش اتصالات ، طراحی حجم های سه بعدی مختلف با روش کرکره ای ، طراحی و اجرای اشکال مارپیچ ، طراحی و اجرای اشکال پله ای ، اجرای طرح های مختلف با روش چند لایه بری ، بکارگیری و تلفیق دیگر هنرهای وابسته به صنایع چوب با هنر مشبک  کاری همچنین استفاده از رایانه به منظور طراحی الگوی مشبک کاری را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : معرق کار چوب (بدون قالب ) درجه 2 ، معرق کار چوب (بدون قالب ) درجه 1 و معرق کار

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های  هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک مشبک کار  نیمه ماهر  یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 0 نظر / 164 بازدید