طراح معماری داخلی

نام دوره: طراح معماری داخلی

کد استاندارد مهارتی و آموزشی :  2/1/25/21 - 0           

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : دیپلم

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : نقشه کشی ساختمان درجه 2

3-مدت دوره : طول دوره 728 ساعت است که 104 ساعت نظری و 624 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول این دوره  توانایی طراحی معماری داخلی ، ترسیم نقشه های مربوط به فضاهای داخلی ساختمان اعم از    پلان ها ، نماها و برش ها ، ترسیم نقشه های اجرایی مبلمان اعم از پلان ها ، نماها ، جزئیات و تعیین اتصالات کار ، رسم رنگی انواع پرسپکتیو سرویس ها و پلکان و لوازم داخلی ساختمان همچنین توانایی ماکت سازی و شناخت آن را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : نقشه کشی معماری ،  ARCHICAD و 3D-HOME

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد .

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی  و یا قرارداد با  یک شرکت معتبر به عنوان یک تزیین کننده فضای داخلی یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک طراح معماری داخلی نیمه ماهر  یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 0 نظر / 249 بازدید