معرق کار درجه 1

         نام دوره : معرق کار درجه 1

        کد استاندارد مهارتی و آموزشی :  5/1/48/19-8

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : معرق کار درجه 2

3-مدت دوره : طول دوره 620 ساعت است که 85 ساعت نظری و 485 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در طول این دوره توانایی درز کردن چوب زمینه ، کار با انواع دریل ، معرق کاری زمینه چوب آماده سازی و بکارگیری مصالح تزئینی در معرق ، ساخت انواع زیرکار ، برش کاری با استفاده از ماشی اره نواری ( اره فلکه) ، رنده کردن سطوح چوبی با ماشین کف رند ، یک ضخامت کردن چوب با ماشین گندگی ، برش کاری نئوپان و تخته چند لایه با استفاده از ماشین اره گرد میزی ، برش کاری با دستگاه فارسی بر برقی ، پرس کاری با ماشین پرس گرم ، برش چوب اب دستگاه اره مشبک بر ، برش کاری چوب با دستگاه اره نوکی ، ساخت صدف مصنوعی و فیبر ، ساخت تابلوی چند بعدی معرق ، سایه دار کردن چوب های برش خورده به کمک ماسه ، طراحی گردن و پاشیدن انواع پلی استر را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : معرق کار چوب (بدون قالب ) درجه 2 ، معرق کار چوب (بدون قالب ) درجه 1 و منبت معرق کار

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره معرق کار درجه 1 و یا دوره های  هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک معرق کار  نیمه ماهر یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 0 نظر / 61 بازدید