نقشه کشی معماری

نام دوره: نقشه کشی معماری

کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 3/1/54/32- 0             

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد .

3-مدت دوره : طول دوره 400 ساعت است که 150 ساعت نظری و 250 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد درطول این دوره توانایی ترسیم انواع پلانهای ساختمانی ، ترسیم انواع راه پله های مورد استفاده در ساختمان ، طراحی پلان های آپارتمانی در زمین های محدود ، طراحی پلان های ویلایی ، طراحی پلان اداری و تجاری  ، ترسیم نقشه های تاسیساتی ، ترسیم نقشه ها برقی ، ترسیم اجزای ساختمانی ، ترسیم پلان دکوراسیون ، تهیه و ترسیم و اندازه گذاری و مرکبی کردن نقشه جزئیات معماری ، ترسیم ابعاد استاندارد فضاها ، طراحی و ترسیم پلان نور پردازی ، ترسیم انواع طرحهای قوسی شکل و گنبدی شکل ، ترسیم نقشه های شهرک و محوطه سازی ، شناخت و بکار گیری آئین نامه های مرتبط با طراحی معماری ساختمان ، استفاده از نرم افزار اتوکد جهت ترسیم 2 بعدی و 3 بعدی نقشه های معماری همچنین چسباندن لتراست زیپاتون را آموزش می بیند .

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : طراح معماری داخلی ،  ARCHICAD و 3D-HOME

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد .

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی  و یا قرارداد با  یک شرکت معتبر به عنوان یک نقشه کش معماری یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک نقشه کش معماری نیمه ماهر  یا ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 0 نظر / 17 بازدید