منبت کار درجه 1

       نام دوره : منبت کار درجه 1

       کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 4/1/32/12-8

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : منبت کار درجه 2

3-مدت دوره : طول دوره 390 ساعت است که 54 ساعت نظری و 306 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد در این دوره برش کاری با ماشین اره فلکه (نواری) ، برشکاری با اره  فلکه ( نواری )، برشکاری با اره گرد میزی        ( مجموعه ای )رنده کاری با ماشین کف رند ، یک ضخامت کردن چوب با ماشین گندگی ، سوراخ کاری اب انواع دریل ، کار با ماشین کام کن ، برش کاری چوب با استفاده از دستگاه اره فارسی بر برقی ، درز کردن چوب ، طراحی کردن انواع طرح های منبت ، منبت کاری ، انواع مغار ، منبت کاری روی چوب با استفاده از ماشین منبت نیمه اتوماتیک همچنین بتونه و رنگ کاری قطعات منبت شده را آموزش می بیند .

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : معرق کار چوب درجه 2، معرق کار چوب درجه 1 و پیکرتراش چوب

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، این دوره درجه یک می باشد لذا دوره تکمیلی ندارد اما مهارت آموخته در صورت تمایل می تواند با شرکت در دوره های هم خانواده و یا انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک منبت کار نیمه ماهر و ماهر به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 0 نظر / 179 بازدید