نقاش شیشه های تزئینی ( ویترای )

       نام دوره  : نقاش شیشه های تزئینی ( ویترای )

       کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 1/1/25/95-8

1-     شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : پایان دوره راهنمایی

- جنسیت : زنان تمایل بیشتری برای شرکت در این دوره دارند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : این دوره مهارت و پیش نیاز خاصی لازم ندارد ولی ذوق هنری موجبات تضمین موفقیت است .

3-مدت دوره : طول دوره 210 ساعت است که 50 ساعت نظری و 160ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : نقاش شیشه های تزئینی ( ویترای ) کسی است که از عهده شناخت طرحهای ویترای و فونتهای مختلف خطی برآمده و توانایی انتقال طرح به زمینه کار و کپی کاری ، ابزار شناسی ، ساخت قیف های مختلف خمیرریزی و مخزن ، ساخت خمیرهای رنگی و نگهداری آنها ، خمیرریزی روی سطوح صاف و مات ، ساخت رنگ ، رنگ آمیزی بر روی سطوح صاف و مات و سطوح منحنی ، اجرای ویترای با خمیر یا خطوط رنگی ، اجرای ویترای یک طرح کلاسیک با خطوط ، اجرای طرح ترکیبی شیشه و حالت ویترای ، اسید کاری شیشه و آیینه مات شده اجرای طرح ترکیبی مات و شیشه و اسید کاری و ویترای برروی شیشه و آیینه ، فیکسه کاری پشت ویترای ، رنگ آمیزی بعد از اسید کاری ، اجرای ویترای نوری و غیر نوری ، اجرای ویترای بر روی سطوح منحنی ، اجرای یک پارتیشن ویترای و یک سقف ویترای را داشته باشد.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : رنگ شناسی ، نقاشی درجه 2 و نقاشی درجه 1

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1 می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند با بررسی و مطالعه سایر سبک های هنری و سیر تکامل این هنر و نیز انجام کار مفید در این زمینه به تبحر و تجربه کافی دست یابد .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک نقاش شیشه های تزئینی به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

/ 2 نظر / 488 بازدید
الی

سلام چ زمانی میشه برای ثبت نام اقدام کنیم.ممنون میشم پاسخ بدید

لطفا تصاويري از نمونه كارها را در سايت به نمايش بگذاريد.