مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 4
خواهران نجمه - مشهد
آخرين مطالب

           نام دوره : عکاس خبری

        کد استاندارد مهارتی و آموزشی : 1/1/40/63-1

       1-شرایط و معیارهای پذیرش کارآموز

- حداقل شرایط جسمانی ، فرد مورد نظر باید دارای سلامت کامل روانی و جسمانی مناسب با شغل مربوط باشد .

- حداقل مدرک تحصیلی : دیپلم کلیه رشته های تحصیلی

- جنسیت : هم زنان و هم مردان از این دوره استقبال می کنند .

2- مهارت و داشتن پیش نیاز : خبرنگار درجه 2 و عکاس عمومی

3-مدت دوره : طول دوره 168 ساعت است که 95 ساعت نظری و 73 ساعت آموزش عملی می باشد.

4- محتوای دوره : فرد درطول این دوره توانایی شناخت تاریخچه عکاسی ، شناخت انواع دوربین و فیلم عکاسی ، عکاسی عمومی ، خبر نویسی مقدماتی ، تهیه عکس برای مطبوعات و خبر گزاری ها و سایر رسانه های گروهی ، کار با انواع دوربین و اجزای آن و عکاسی دیجیتالی و همچنین عکاسی در بحران را آموزش می بیند.

5-دوره های مرتبط و یا هم خانواده : عکاسی دیجیتال ، تصویر برداری ، تدوینگر تصویر درجه 2 ، تدوینگر تصویر درجه 1 و نورپردازی

6-مدرک اعطایی : فرد پس از گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون سازمان موفق به اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای درجه 1       می گردد.

7-سیر ارتقاء و تکمیل مهارت ، مهارت آموخته می تواند در صورت تمایل با شرکت در دوره های هم خانواده و انجام کارورزی و کار تجربی در کارگاه ها ارتقاء مهارت پیدا کند .

8-چشم اندازهای شغلی دوره ، با توجه به تنوع و فراوانی کاربرای این دوره فرد می تواند بصورت خود اشتغالی در یک کارگاه کوچک یا حتی یک کارگاه خانگی به عنوان استاد کار یا مدیر مشغول به کار شود .

9-چشم اندازهای استخدامی دوره : مهارت آموختگان با طی این دوره می توانند با توجه به بازار کار موجود به صورت یک عکاس خبری نیمه ماهر یا ماهر  به صورت مزد و حقوق بگیری به فعالیت بپردازد.

10-سایر اطلاعات مهم و ضروری : با توجه به ظرافت و حساسیت این دوره فرد مورد نظرباید دارای دقت و تمرکز بالایی در این کار باشد تا بتوانند دستاورد قابل ملاحظه ای به بازار عرضه نماید .

 

نوشته شده در دوشنبه ۱۳٩۱/٢/٤ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ توسط کارشناس مشاوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران نجمه نظرات ()

.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

ورود شما را به وبلاگ مرکز فنی و حرفه ای شماره 4 خواهران نجمه مشهد خوش آمد می گوییم . آدرس مرکز : مشهد حاشیه میدان فردوسی ابتدای بلوار شهید قرنی
آرشيو مطالب
امکانات وب